Чи взаємодія з додатком дає людям відчуття, що вони ефективно виконують завдання, яких вирішили досягти, чи це відчувається як боротьба? Досвід користувачів визначається тим, наскільки легко чи складно взаємодіяти з елементами інтерфейсу користувача, які створили дизайнери UX. UX дизайн зосереджений ui designer вакансії на створенні зручної та задовільної взаємодії, тоді як UI дизайн забезпечує візуальну привабливість та функціональність інтерфейсу. Важливо, щоб UX та UI дизайнери працювали разом, спілкувалися та співпрацювали, щоб створити продукт, який буде незабутнім та задовольнить потреби користувачів.
UI та UX – це напрями дизайну, які чудово доповнюють один одного. Давай розберемося, чим вони відрізняються і як працюють разом. Таке розмежування йде брендам на користь, адже дозволяє надавати користувачам по-справжньому продуманий та унікальний сервіс.
Де Ще Шукати Натхнення
UX – це не тільки інтуїтивно-зрозуміле взаємодія, це повноцінний, швидкий і зручний шлях користувача з моменту входу в продукт або на сайт, і до моменту вчинення ним фінального дії. UI/UX дизайн не відноситься лише до смартфонів та веб-сайтів. Більше того, професія UI/UX дизайнера існувала з давніх-давен. Точніше раніше вона взагалі ніяк не називалася, а була частиною інших професій. Чи ви натискаєте кнопки на арифмометрі, крутите рукоятку точильного каменю або робите свайп по екрану смартфона — все це інтерфейси, за допомогою яких ви взаємодієте з механізмами. При цьому інтерфейс зовсім не обов’язково має бути цифровим.
Саме від його роботи залежить те, сподобається нам сайт чи ні. Ми вибираємо ті, що дають змогу швидко виконати завдання і не псують настрій. З нормальною навігацією, кнопками, що працюють, без дивних кольорів та незрозумілих шрифтів. Щоб можна було швидко знайти потрібний товар й оформити замовлення без танців з бубнами (у разі інтернет-магазину). UI (User Interface) – це сукупність візуальних та інтерактивних елементів, які дозволяють людині використовувати цифровий продукт. UX – це більш широке поняття, яке охоплює увесь досвід взаємодії користувача з продуктом.
Навігація
Досвідчені ментори навчать як використовувати той же фотошоп технічно правильно саме в напрямку веб-дизайну, і покажуть багато Лайфхак, які складно знайти у вільному доступі. Вони також вкажуть на помилки і порадять поліпшення, тим самим прискорять процес входження в веб-дизайн. При цьом UX-дизайнери такоже дбають про користувальницькмй інтерфейс програми, і саме тому люди часто плутаються, або ж взагалі не знаходять різниці між ними. UI/UX-дизайнер проєктує інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, якими зручно й приємно користуватися.
- В першу чергу, потрібно визначитися, що вам ближче – UI (складання візуального оформлення) або UX (продумування логіки взаємодії користувача і інтерфейсу).
- Точна естетика, яку вони вибирають, залежить від них, але основні «правила» або необхідність відповідати очікуванням користувачів – це те, що дизайнери ігнорують на свій страх і ризик.
- Різниця між UI та UX полягає в тому, що побачити другий напрямок дещо складніше.
- При хорошому UI-дизайні — зможете легко прочитати текст на сайті, написи на кнопках.
- Зручність використання – один із ключових чинників, що визначають комерційний успіх.
- Для цього інтерфейс має бути добре структурованим, лаконічним, передбачуваним, логічним і привабливим.
Додатковим плюсом для фахівців буде знання англійської мови для працевлаштування в міжнародну компанію чи пошуку іноземних замовників, а також розуміння технічної документації. Дана термінологія часто задіяна в багатьох сферах IT, але великої популярності набула саме в розробці web-сайтів і додатків. ChatGPT стане твоїм надійним помічником у роботі та навчанні, якщо будеш чітко формулювати промпти для ШІ. З правильними запитами до ChatGPT ти отримаєш від штучного інтелекту максимум користі. UI-дизайн (User Interface design) – це візуальна складова інтерфейсів сайтів і застосунків.
Різниця Між Ux Та Ui: Чому Важливо Їх Розрізняти
У портфоліо дизайнерів, резюме та вакансіях компаній UI/UX часто пишуть разом. Це тому, що такі дизайнери в своїй роботі займаються і графічною складовою інтерфейсу (UI) і його логікою (UX). Якщо не пропрацьовувати і UI, і UX, то на виході матимемо або гарний зовнішньо, проте незручний інтерфейс, або корисний продукт, що буде візуально непримітним. Наприклад, настільною книгою веб-дизайнерів вважається “Не змушуйте мене думати” Стіва Круга. Вона несе головний посил – ви не повинні змушувати користувача думати про те, що йому потрібно зробити на сторінці, сайті або в додатку. Вони написані вони на англійській мові, але цілком можливо знайти переклад.
Команда UX визначила б найкращий спосіб розташування кнопок, тоді як команда UI адаптувала свої дизайни до нового макета. Постійна комунікація та співпраця між дизайнерами UI та UX допомагають гарантувати, що кінцевий інтерфейс користувача виглядає настільки добре, наскільки це можливо, при цьому працює ефективно та інтуїтивно. Аби побачити, яка різниця між UX та UI може виникати під час розробки, варто звернути увагу на зони відповідальності фахівців. Розробка UI на 90% є відповідальністю дизайнера, що спеціалізується на роботі з графікою та продуктовому дизайні. Водночас розробка UX в широкому сенсі часто не обмежується роботою дизайнера.
Двох розгорнутих кейсів з їх деталізованим розбором достатньо, щоб привернути увагу рекрутера чи замовника. Розмістити свої роботи можна на Dribbble чи Behance або створити сайт за допомогою Readymag, Notion та додати туди напрацювання. Зараз можна знайти багато інформації про програми, принципах дизайну, теорії кольору та ін. Цей обсяг можливо освоїти самостійно, але це займе досить багато часу. До того ж, в цьому величезного потоку інформації новачкові буде складно фільтрувати потрібну і створювати логічний зв’язок між усіма цими знаннями. Звичайно, можна знайти багато дизайнерів-самоучок, але у роботодавців часто виникають сумніви з приводу рівня кваліфікації таких веб-дизайнерів.
Як приклад, для цього вам треба уявити загальну структуру сайту, оцінити розміщення елементів інтерфейсу та замислитись, як вони впливають на ваш досвід взаємодії з ним, які можливості надають. За привабливе оформлення, зрозумілу навігацію, функціональний і ергономічний інтерфейс відповідальний UI/UX-дизайнер. В статті ви дізнаєтесь, що таке UX та UI, в чому різниця між двома напрямками, які onerous та soft abilities потрібні цим спеціалістам та скільки вони заробляють. Цей процес включає в себе створення прототипів, таких як каркасна візуалізація елементів інтерфейсу, який необхідний для більш точного вимірювання реакції користувача на тестовану функціональність.
Різниця Між Ux/ui-дизайном Та Веб-дизайном
У компаніях обидві ролі часто виконує одна людина – UI/UX designer. Вони доповнюють одна одну, тому простіше найняти універсального спеціаліста. Крім професійних навичок, для роботи в цій сфері потрібно бути комунікабельним, уважним, організованим і допитливим командним гравцем.
Весь досвід та взаємодії, які користувачі мали із будь-яким додатком, який вони використовували у своєму житті, допомогли встановити їхні очікування щодо роботи інтерфейсів. Якщо дизайнери UX не дуже знайомі з цими очікуваннями, вони можуть ненароком спроектувати взаємодію інтерфейсу, https://wizardsdev.com/ яка їм здається логічною, але порушує загальноприйняті умови. Користувачі не люблять, коли інтерфейс поводиться зовсім інакше, ніж вони очікували, і це може негативно вплинути на їхній досвід. UI Design (User Interface) перекладається як «призначений для користувача інтерфейс».
Водночас UX сфокусований саме на дослідженні цього результату, на його безперервному покращенні. В цьому, імовірно, і криється ключова відмінність між UX та UI. UI-дизайнери передусім працюють із такими засобами як елементи графіки, шрифти, кольори, анімації тощо. UX-дизайнер ставить себе на місце користувача, аналізує його потреби, створює позитивний емоційний досвід та розробляє оптимальні шляхи взаємодії з продуктом. Щоб бути актуальним «завтра» — потрібно бути інноваційним сьогодні. Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи.
Також у нас є курси для дизайнерів-практиків, які хочуть спробувати себе в розробці Enterprise-продуктів. Дизайнери UI хочуть, щоб їх дизайн інтерфейсу виділявся та був незабутнім. Але це має бути збалансовано, щоб люди не розпізнавали мету елементів, які розміщєні на екрані. В умовах жорсткої конкуренції продуманий UI/UX-дизайн – це не просто перевага, а одна з ключових складових успіху онлайн-проєктів. Сьогодні розповімо, у чому різниця між UI та UX-дизайном і як вони між собою пов’язані. Ключове завдання UI-дизайнера – створити естетично довершений інтерфейс, що слугує усім цілям і аспектам UX.
У світі сучасних технологій, де користувачі вимагають все більш зручних та привабливих інтерфейсів, поняття UX та UI дизайну стали невід’ємною складовою успіху будь-якого програмного продукту чи веб-сайту. Ми можемо назвати досвід користувача хорошим, якщо він відразу розуміє, як користуватись тим чи іншим інтерфейсом, майже не витрачаючи часу на те, щоб розібратись, як все працює. Головне в хорошому UX — це максимальна очевидність всіх елементів управління й загальна продуманість інтерфейсу для швидкого і легкого досягнення результату з мінімальною кількістю зусиль і дій. Якщо резюмувати те, що ми написали вище, то кінцева мета графічного дизайну в тому, щоб створити візуально привабливий дизайн, який передасть певний меседж або частину інформації. Це відрізняє графічний від UI/UX-дизайну, де основна увага приділяється функціональності, зручності використання та допомозі кінцевому користувачеві у виконанні певних завдань.
Під UX він розумів усі аспекти персонального досвіду роботи людини із системою, що охоплюють виробничий дизайн, графіку, інтерфейс, фізичні взаємодії й посібник користувача. UI/UX дизайн (інтерфейс користувача/користувацький досвід) — це дисципліна, пов’язана з проєктуванням та створенням зручних, функціональних та привабливих цифрових продуктів з погляду користувачів. Незалежно від того спеціалізується фахівець на одному напрямі, або ж комплексно працює над дизайном інтерфейсів, потрібно враховуати, що майже завжди робота над проєктами передбачає декілька сесій правок. Важливо спокійно відноситись до редагувань, але вміти відстоювати свою позицію та аргументувати розроблені рішення.